کشورهای فاقد فرودگاه

5کشور فاقد فضایی برای تیک آف

کشورهای فاقد فرودگاه

در دنیا ۵ کشور هستند که فاقد فضایی برای لندینگ و تیک‌آف هواپیماها هستند. در حقیقت این ۵ کشور فرودگاه ندارند. کشورهایی که همگی در یک واقعیت با هم مشترک هستند؛ همگی بیش از حد کوچک‌اند.

آندورا

آندوراکشور کوچک و مستقلی است که در کوه‌های پیرنه بین دو کشور فرانسه و اسپانیا قرار دارد. پایتخت آن آندورا لاولا است. جمعیت این کشور چیزی در حدود ۸۳،۹۰۰ نفر است. واحد پول آندورا، یورو است.به همین دلیل جز آن دسته از کشور هاییست که فاقد فرودگاه است.

جهانگردی، ۸۰٪ تولید ناخالص ملی را تشکیل می‌دهد. تنها دو درصد از زمینهای کشور قابل کشت است. غلات و سبزیجات از فرآورده‌های مهم کشاورزی آندورا هستند. محصولات چوبی و توتون از این کشور صادر می‌شود.

http://safarbin.ir/photoart/fa1.jpg

http://safarbin.ir/photoart/fa2.jpg

لیختن‌اشتاین


کشوری کوچک در اروپا است که فاقد فرودگاه هم می باشد. این کشور در مرکز اروپا قرار دارد و از شرق با اتریش و از غرب با سوئیس هم‌مرز است. زبان رسمی لیختن‌اشتاین آلمانی، مساحت آن ۱۶۰ کیلومتر مربع و جمعیت آن ۳۶ هزار نفر است. واحد پول این کشور فرانک سوئیس با واحد جزء (راپن) نام دارد.

لیختن‌اشتاین یکی از بالاترین سطوح زندگی در جهان را دارد. صنعت گردشگری، بانکداری و تولیدات (ابزار دقیق) همگی با اهمیت است و صادرات این کشور را بیشتر فرآورده‌های دندانپزشکی و ماشین آلات تشکیل می‌دهند.

لیختن‌اشتاین در سازمان ملل متحد، شورای اروپا، کنفرانس امنیت و همکاری در اروپا، و اتحادیه بازرگانی آزاد اروپا عضویت دارد. میزان با سوادی در آن ۱۰۰٪ است.

http://safarbin.ir/photoart/fa3.jpg

http://safarbin.ir/photoart/fa4.jpg

موناکو

یک دولت‌شهر و کوچک ترین کشور غیر وابسته جهان است که بسیاری آن را یکی از ایالت‌های فرانسه تلقی می‌کنند و وجه اشتراک آن با دیگر کشور های کوچک اروپا این است که این کشور هم فاقد فرودگاه می باشد.

http://safarbin.ir/photoart/fa5.jpg

http://safarbin.ir/photoart/fa6.jpg

سن مارینو

کشوری است فاقد فرودگاه در جنوب اروپا که در شبه‌جزیره ایتالیا و در بخش شرقی کوه‌های اپناین واقع شده است.  شهرت سان مارینو به قانون اساسی این کشور است . قانون اساسی سان مارینو که در سال ۱۶۰۰ میلادی تدوین شده، قدیمی‌ترین قانون اساسی ملی در جهان است و هنوز اجرا می‌شود.

http://safarbin.ir/photoart/fa7.jpg

واتیکان

واتیکان دولت‌شهری مستقل است که در درون شهر رم در کشور ایتالیا جای دارد. واتیکان محل اقامت پاپ، رهبر کاتولیک‌های جهان و مرکز کلیسای کاتولیک است.

واتیکان با مساحتی در حدود ۴۴ هکتار، کوچک‌ترین کشور دنیا و با جمعیتی در حدود ۸۰۰ نفر، کم‌جمعیت‌ترین کشور مستقل دنیا محسوب می‌شود.

این کشور کم جمعیت‌ترین کشور جهان بوده و دارای حدود ۱۰۰۰ نفر جمعیت است به همین دلیل فاقد فرودگاه می باشد .

http://safarbin.ir/photoart/fa8.jpg

http://safarbin.ir/photoart/fa9.jpg