پرواز های خطرناک

خطرناک ترین فرودگاه های جهان

پرواز های خطرناک

شاید تا به حال نه مسیرمان به این چنین فرودگاه ها افتاده باشد و نه تصور می کردیم این قبیل باندهای پرواز در دنیا وجود داشته باشد.

کارشناسان براساس وضعیت آب و هوایی منطقه و همین‌طور شرایط ساخت باند در دنیا، خطرناک‌ترین فرودگاه‌های دنیا را معرفی کرده اند که پرواز از طریق آنها بسیار خطرناک اعلام شده است.

http://safarbin.ir/photoart/forod1.jpg

گفتنی است؛از جمله این فرودگاه‌ها Qamdo Bamda در کشور تبت است که به دلیل ارتفاع تبت از سطح زمین و همین طور بروز بیماری ارتفاع بین مسافران و حتی پرسنل پروازی می‌تواند یک فرودگاه خطرناک برای سفر باشد.

http://safarbin.ir/photoart/forod2.jpg

بررسی‌ها نشان می‌دهد؛فرودگاه Juancho E. Yrausquin در دریای کارائیب یکی دیگر از فرودگاه‌های خطرناک در دنیا است ،زیرا بدنه باند در صخره‌های سنگی تراشیده شده و احتمال سقوط هواپیما در آن وجود دارد.

http://safarbin.ir/photoart/forod3.jpg

فرودگاه Gustaf در جزیره کارائیب اداره شونده توسط کشور فرانسه یکی دیگر از فرودگاه‌های خطرناک در دنیا است زیرا ارتفاع باند این فرودگاه بسیار کوتاه و خود باند پرواز یک تپه ساخته شده است.

http://safarbin.ir/photoart/forod4.jpg

فرودگاه Ice Runway در قطب جنوب یکی دیگر از فرودگاه‌های خطرناک در دنیا است زیرا احتمال شکستن باند یخی فرودگاه و سقوط هواپیماها در اقیانوس وجود دارد.

http://safarbin.ir/photoart/forod5.jpg

فرودگاه Courcherel در کشور فرانسه به دلیل ساخته شدن در ارتفاقات رشته کوه آلپ و وجود مه و طوفا‌ن‌های فراوان در فضای فرودگاه یکی از فرودگاه‌های خطرناک دنیا است.

http://safarbin.ir/photoart/forod6.jpg

فرودگاه Barra International نیز که در غرب اسکاتلند واقع شده از ساحل دریا به عنوان باند پرواز استفاده کرده و احتمال آسیب هواپیما در اثر جزر و مد وجود دارد.

http://safarbin.ir/photoart/forod7.jpg

آخرین فرودگاه خطرناک در دنیا فرودگاهی در کشور نپال به نام Tenzing Hillary است که به دلیل واقع شدن در ارتفاعات بالا و وجود مه می‌تواند خطری جدی برای سلامت مسافران و پرسنل پروازی ایجاد کند.

 

گردآوری و تنظیم : سفربین 

منبع : گروه وبگردی