جزیره عجایب هفتگانه(بخش دوم )

راهنمای سفربه قشم

جزیره عجایب هفتگانه(بخش دوم )

چاه‌کوه: 

دره چاه‌کوه در 100 کیلومتری شهر قشم و کنار روستای چاهوی شرقی قرار دارد و یکی از مناطق مهم گردشگری این جزیره است. چاه‌کوه دره‌ای است با احجام و تندیس‌های بی‌نظیر و پوشیده از صدها حفره و کاسه و طاقچه بر بدنه عمومی آن با جوی‌های سنگی و چاه‌های آب که از وزش باد، بارش باران‌های تند و تابش آفتاب داغ پدید آمده‌است. هر چقدر هوای جزیره گرم باشد وارد چاه‌کوه که می‌شوید باد خنک را احساس می‌کنید. این دره آرامش و سکوتی دارد که اعجاب‌انگیز است. در میانه کوه راه آب‌هایی به وجود آمده که آب باران داخل آن می‌شود. همین‌طور توسط مردمان قدیم چاه‌هایی حفر شده که آب شیرین را در خود نگه می‌داشت و هنوز هم از آب آنها استفاده می‌شود. شکل‌ها و حفره‌های عجیب و غریب کوه نیز ذهن هر بیننده‌ای را درگیر می‌کند.

http://safarbin.ir/photoart/ghe1.jpg

http://safarbin.ir/photoart/ghe2.jpg

جزایر ناز: 

اهالی قشم از این رو به این جزایر ناز می‌گویند که گویی برای میزبانی از مسافرانش ناز دارد چرا که اگر آب دریا در حالت مد و بالا باشد یا دریا توفانی باشد راه دسترسی به جزایر ناز مسدود می‌شود و نمی‌توان از طریق خشکی باریکی که بین جزیره قشم و ناز وجود دارد آن را دید. جزیره ناز در نزدیکی سواحل شرقی جزیره قشم نزدیک شهر سوزا قرار گرفته و از ساحل حدود یک کیلومتر فاصله دارد. مساحت این جزیره حدود 3 هکتار است و دیواره‌های صخره‌ای به ارتفاع ? تا ?? متر اطراف آن را فرا گرفته است. این جزیره ساحل شنی ندارد و کاملا مسطح است و تنها با جزر آب، برای مدت کوتاهی باریکه‌ای از خشکی این جزیره را به جزیره قشم وصل می‌کند.

http://safarbin.ir/photoart/ghe3.jpg

http://safarbin.ir/photoart/ghe4.jpg

http://safarbin.ir/photoart/ghe5.jpg

پلاژ سیمین:

 متاسفانه تنها پلاژ شنایی که در جزیره قشم وجود دارد پلاژ سیمین در رمچاه (ساحل طلایی) است که با خشک کردن و استحصال دریا به وجود آمده و باعث اعتراض دوستداران محیط‌زیست شده است. جزیره قشم برخلاف جزیره کیش فاقد پلاژهای شنایی است که بدون آسیب رسیدن به محیط‌زیست به وجود آمده باشد.

http://safarbin.ir/photoart/ghe6.jpg

http://safarbin.ir/photoart/ghe7.jpg

شیب دراز: 

روستای شیب دراز محل تخم‌ریزی لاک‌پشت‌های پوزه عقابی است. تخم‌ریزی این لاک‌پشت‌ها از اواخر اسفند شروع و اواخر اردیبهشت به بچه لاک‌پشت تبدیل می‌شود. اگر در این فاصله زمانی به قشم سفر کردید و خواستید این پدیده طبیعی را از نزدیک ببینید باید یادتان باشد شب به روستای شیب دراز بروید. لاک‌پشت‌های پوزه عقابی در فهرست سرخ اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت و منابع طبیعی و جزو گونه‌های در معرض خطر انقراض ثبت شده‌اند چراکه از هر یک هزار لاک‌پشت ماده تنها 100 لاک‌پشت توانایی تخم‌گذاری دارند و هر لاک‌پشت بعد از هر بار تخم‌گذاری تا 4 سال بعد توانایی تخم‌گذاری ندارد. تا چند سال پیش مردم تخم این لاک‌پشت‌ها را می‌خوردند اما پس از آموزش‌های عمومی و مشخص شدن اهمیت این لاک‌پشت‌ها درچرخه حیات وهمین‌طور جذب گردشگران این اتفاق کمتر می‌افتد.

http://safarbin.ir/photoart/ghe8.jpg

لافت: 

می‌‌گویند از اول اسم جزیره قشم لافت بوده اما بعدها به قشم تبدیل شده و حالا لافت نام روستایی است که در شمال غربی جزیره قرار دارد و به دلیل بافت معماری زیبا و بادگیرهای سفیدرنگش معروف است. ماهیگیری و ساخت لنچ از مشاغل بیشتر مردان روستاست. به غیر از بافت روستا که بسیار دیدنی است چاه‌های آب مربوط به دوره هخامنشی و ساسانی نیز از دیگر جاذبه‌های تاریخی این روستا محسوب می‌شود. نزدیک قلعه نادری، حلقه‌های چاه آب متعدد داخل گودال دامنه کوه به چشم می‌خورد که حکایت از فناوری ذخیره آب پارسیان جزیره‌نشین عهد هخامنشی و دوره زرتشتیان دارد. هنوز هم از آب این چاه‌ها برای تامین آب حیوانات و کشاورزی استفاده می‌شود. اگر پل خلیج‌فارس ساخته شود با روستای لافت حدود 5 کیلومتر فاصله دارد و این احتمال می‌رود این روستا بافت سنتی و معماری خود را از دست بدهد. در حال حاضر برای نخستین‌بار یکی از خانه‌های بادگیردار این روستا که خانه‌ای متعلق به ناخدا سلیمان لافتی بوده، در حال مرمت است. قلعه نادری، قلعه پرتغالی‌ها، 2 آب انبار (برکه)، گنبدی مدور، گورستان تاریخی که سنگ نبشته‌های مربوط به هزار سال پیش در آن مشهود است، زیارتگاه‌های سید حسن منصور و شیخ اندرآبی از جاذبه‌های تاریخی این روستا محسوب می‌شود.

http://safarbin.ir/photoart/ghe9.jpg

جزیره هنگام:

 جزیره هنگام یکی از جزایر زیبای نزدیک به جزیره قشم است که از زیستگاه‌های مهم پرورش آهوی ایرانی به نام جبیر به?شمار می?آید و متاسفانه در فصل زادوولد این حیوانات، بسیاری از آنها به کشورهای عربی قاچاق می‌شوند. همچنین این جزیره محل پرورش و مزرعه کروکودیل است. زنان بومی این جزیره علاوه بر حناکوبی، صنایع دستی خود که بیشتر با محصولات دریایی ساخته می‌شوند را نیز می‌فروشند. اگر بخواهید دلفین‌ها را ببینید باید صبح زود عازم این جزیره شوید. می‌‌توانید به اسکله کندالو بروید و با پرداخت 8 هزارتومان سوار قایق موتوری شوید و بزرگ‌ترین موجود دریا را از نزدیک ببینید. دلفین‌های جزیره هنگام جزو معدود حیوانات ایران هستند که هنوز منقرض نشده‌اند. آب این جزیره آنقدر زلال است که می‌توان به راحتی ماهیان را دید، درست مانند یک آکواریوم طبیعی.  اگر خواستید یک شب در جزیره هنگام بمانید می‌توانید سراغ افشین عباس نژاد هنگامی را بگیرید که یک خانه بومی مخصوص پذیرایی از مسافران دارد

http://safarbin.ir/photoart/ghe10.jpg

http://safarbin.ir/photoart/ghe11.jpg

http://safarbin.ir/photoart/ghe12.jpg

 

اگر غذای محلی دوست دارید

زیبونی:

 زیبونی غذای رسمی بومیان قشم است که در مراسم‌های ویژه مثل مراسم عروسی سرو می‌شود و در حقیقت همان ته‌چین است که با ماهی، میگو و مرغ پخته می‌شود و از گشنیز به عنوان سبزی معطر در آن استفاده می‌کنند.

ماهی برشته: 

در زبان محلی به آن «مای برشته» می‌گویند و همان ماهی کبابی است که روی منقل سرخ می‌شود. بعد از سرخ شدن ماهی حتما باید برای دقایقی در ظرفش را گذاشت تا روغن پس دهد و خوشمزه‌تر شود.

هواری: 

قشمی‌ها به استامبولی با میگو یا ماهی یا گوشت بز هواری می‌گویند. هواری میگو بسیار لذیذ است. آنها برای پختن هواری گوشت را آبپز و بعد سرخ می‌کنند و سپس با برنج می‌پزند.

پودنی: 

پودنی غذایی است که با گوشت کوسه پخته می‌شود. از آنجا که گوشت کوسه سفت و کمی ناپز است باید ابتدا آن را با آبلیمو و زردچوبه پخت، بعد آبکش کرد و پوستش را کند و حسابی فشارش داد تاهرچه آب دارد خالی شود بعد آن را ریش‌ریش می‌کنند و با گشنیز، آبلیمو، پیاز، زردچوبه، فلفل و رب گوجه‌فرنگی تفت می‌دهند و با نان یا برنج می‌خورند. این غذا کمی تند است.

ملوک: 

نوعی صدف دراز است که صیدش کار بسیار مشکلی است و اغلب زنان این کار را انجام می‌دهند چون به حوصله و صبر نیاز دارد. ملوک نیز پخته و بعد با رب، فلفل و گشنیز تفت داده می‌شود.

میگو سوخاری:

 ابتدا میگو را حدود نیم ساعت آبپز و بعد با زردچوبه، نمک و فلفل سرخ می‌کنند. سپس گوجه‌فرنگی‌ها را حلقه‌حلقه می‌کنند و روی میگوهای سرخ‌شده می‌چینند